Peggle jest grą logiczną wydaną przez PopCap Games, który znany jest z prostych, cieszących oko i wciągających produkcji. Jej zasady są bardzo proste – musimy zbić wszystkie pomarańczowe kulki, które ujrzymy na ekranie. Zaobserwujemy też kulki w innych kolorach, po których zbiciu zostaną  nam przyznane dodatkowe punkty lub które zafundują nam dodatkowe zdolności wspomagające rozgrywkę. Ułatwieniem w zbijaniu jest pojemnik, który porusza się na dole ekranu. Jeśli nasza kulka trafi do niego – nie tracimy ‘amunicji’.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Twórcy przygotowali nam kilka trybów gry. Kampania, wyzwania lub szybka gra – dla gracza, który chce pozostać sam na sam z grą. Jeśli życzymy sobie zabawy z innymi graczami również nie ma najmniejszego problemu. Możemy grać kolejno na jednym komputerze lub przez sieć. Rzeczą, która mobilizuje nas do zbijania są rankingi oraz możliwość zaliczenia danego levelu na 100%.

Gra jest bardzo wciągająca, z tego względu, że stawia przed nami wiele wyzwań, przez które jakaś niewidzialna siła zatrzymuje nas przy komputerze i mówi: „Może tym razem się uda!”. Nie mam tu na myśli tylko zwykłego przechodzenia plansz, ale na przykład zaliczenie kilku układów pod rząd, albo osiągnięcie wyniku miliona punktów, co jest nie lada wyzwaniem i zależy tylko i wyłącznie od naszego szczęścia.

Produkcja ta nie ma wielkich wymagań, możemy odpalić ją na słabym sprzęcie, a co za tym idzie – prezentuje sobą zupełnie przeciętną grafikę, żeby nie powiedzieć, iż słabą. Jest jednak bardzo kolorowa, pastelowa i bajkowa co w jakiś sposób przyciąga oko gracza.

Muzyka w tle przypomina relaksacyjną i świetnie komponuje się z całością. Nie odrywa nas od rozgrywki, a wręcz powoduje pewnego rodzaju skupienie. Efektu dopełniają również dźwięki zasłyszane podczas rozgrywki.

Podsumowując mogę napisać, że Peggle jest prostą, wciągającą produkcją dla każdego. Dla rodziny, dzieci, samotników, matek, żon i kochanek. Odnajdzie się w niej każdy, kto lubi dobrą zabawę i oderwanie od szarej rzeczywistości. Jest świetna na długie jesienno-zimowe wieczory, jej długość waha się pomiędzy 90-100 h co jest wynikiem bardzo wysokim.

Plusy: dobra dla każdego, multiplayer, wciągająca, odrywnik od większych produkcji.
Minusy: średnia oprawa graficzna.

Reklamy