Dość często spotykam się z niechęcią do szukania i instalowania odpowiednich sterowników „ale gdzie to znajdę?!”, „które mam wybrać?  ich jest tutaj cała masa”, „weź Ty mi pokaż co mam zainstalować”. Nie powiem, bywa uciążliwym grzebanie po stronie producenta, a producentów w swojej jednostce mieścimy zazwyczaj kilku. A i pamiętanie o aktualizacjach, bo kto teraz o tym pamięta? A aktualizacja..ważna sprawa! 😀
Wiem, że już niegdyś powstał podobny post o programie DriveMax, aczkolwiek przestałam z niego korzystać na rzecz innego programu SlimDrivers, który możecie pobrać z następującej strony: https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php i taki poradnik chciałabym zamieścić.

Program jest prosty i intuicyjny, po odpaleniu pojawia się następujące okienko:

1
Jak widać na powyższym obrazku znajdziemy tam informacje o ostatnim skanowaniu, info o naszym komputerze oraz sprytny przycisk Start Scan, który po naciśnięciu wyszukuje aktualizacje. Zatem klik, a po kliknięciu:

2
Program skanuje komputer i wyszukuje aktualizacji. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż 1-2 minuty. Po przeskanowaniu ukazuje nam się okienko z listą nieaktualnych sterowników:

3
W moim przypadku jest to tylko jedna aktualizacja. Aby jej dokonać wystarczy kliknąć Download Update, który widzimy w kolumnie Perform Action.
Po kliknięciu program pyta nas o utworzenie nowego punktu przywracania systemu przed aktualizacją.

4
Warto zaznaczyć Yes, w razie gdyby coś się nie udało, zawsze można przywrócić komputer do poprzednich ustawień. Choć używam tego programu już dłuższy czas na swoim komputerze oraz komputerach znajomych i nigdy nie miałam żadnego problemu. Po kliknięciu tworzy nam się nowy punkt przywracania oraz pobierają się i instalują aktualizacje. Wyskakuje nam pomyślność aktualizacji.

6
Po kliknięciu w OK, program pyta nas czy chcemy zrestartować komputer.

7

Klikamy na Yes i tym sposobem sterowniki są zainstalowane/zaktualizowane. Mamy to z głowy, a co z głowy to i z serca. 😉

Reklamy